MyBB Arşiv - MyBBArsiv.com

Orjinalini görmek için tıklayınız: Güncel Kadın
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Adet sancınızın olmaması için veya hafif geçmesi için, adet döneminizin veya hayatınızın stres ve sıkıntılardan uzak olması gerekiyor, çünkü stres ve sıkıntılar vücudunuzun bütün hormonal ve kimya dengesini bozmaktadır ve bozduğu zamanda ise adet döneminin ağrılı ve sancılı geçmesine neden olur. Adet sancısına ne iyi gelir ve sancıların azalması veya sancısız bir adet dönemi geçirmek için neler yapılabilir, kısaca bundan bahsedelim.

Adet döneminin sancısız geçmesi için bir defa hangi mevsimde olursanız olun, kendinizi sıcak tutmanız gerekmektedir. Özellikle ayak ve karın bölgelerinin sıcak tutulması gerekmektedir. Rahim bölgesi ne kadar sıcak tutulursa, kaslar rahatlayacağından, daha az ağrılarınız ve sancılarınız olacaktır.

Adet Sancısına Ne İyi Gelir ?

Adet Döneminin Ağrısız Geçmesi İçin Ne Yapabilirim?

Adet dönemini ağrısız geçirmek isterseniz, bu dönemde çok fazla yorulmamanız gerekiyor. Çok fazla ayakta durmamanız ve spor yapmamanız gerekiyor, fakat hafif egzersizler yapabilirsiniz. Bunun dışında başta belirtildiği üzere mutlaka stresten ve sorunlardan uzak durmanız gerekiyor. Adet dönemi kadınlar için çok önemlidir, çünkü adet görmekte bir nevi aslında kadınların vücudunun temizlenmesi anlamına gelmektedir.


Adet sancısına ne iyi gelir ve neler yapabilirim diye merak edenler için, en yapılması gereken şeylerden bir tanesi, stresten ve sorunlardan uzak durmaktır. Kimi kadınların bünyesi çok hassas olduğu için ne yaparsa yapsın, adet dönemi her zaman sancılı geçebilir.

Adet Sancısını Ne Geçirir ?

Bu tür durumlarda bazıları eğer dayanamıyorsa, ağrı kesici kullanabilir. Ağrı kesici kullanırken dikkat etmeniz gereken bir nokta ise, çok sık kullanmamanız veya doktorunuza danışarak, adet döneminde kullanabileceğiniz ağrı kesici almanız, çünkü adet sancısına ne iyi gelir diye aldığınız ağrı kesici ilaç, kanınızı sulandırıp daha kötü bir hale gelebilirsiniz ve rahatsız edici bir durum yaşayabilirsiniz.

Adet sancıları güzel değildir ve gerçekten çok sinir bozucu olabilmektedir, fakat kadınların doğasında olan ve yaşadıkları bir faaliyet olduğu için, maalesef bütün konular hakkında az çok bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Adet sancınızı azaltmak için aynı zamanda bolca su tüketebilirsiniz. Böylece vücudunuz hem arınmış olacak, hem de adet sancınız daha az olacaktır.

Kaynak: Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. adresinden bu konularla ilgili daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.