MyBB Arşiv - MyBBArsiv.com

Orjinalini görmek için tıklayınız: Burun Estetiği İçin Nelere Dikkat Edilmeli ?
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Burun Estetiği İçin Nelere Dikkat Edilmeli ?

Burun estetiği gelinen teknoloji ve ileri tıp teknikleri sayesinde oldukça başarılı bir şekilde gerçekleşmektedir. Gerek cerrahi, gerek ameliyatsız estetik uygulamaları ile burun estetiği günümüzde oldukça rahat bir şekilde yapılmaktadır. Kişilerin istekleri doğrultusunda tercih edebilecekleri birçok yöntem mevcuttur. Hastalar sadece görsel açıdan değil sağlık durumları nedeniyle de burun estetiği yaptırabilirler. Kişilerin tercihleri ve istekleri doğrultusunda ameliyatlı ya da ameliyatsız burun estetiği teknikleri seçilebilir. Günümüzde ameliyatsız estetik tekniklikleri oldukça başarılı bir şekilde uygulanmakta ve cerrahi operasyonlara yakın sonuçlar verilmektedir.


Burun Estetiğinde Planlamanın Önemi

Burun estetiği estetik cerrahi açısından en zor operasyonlardan biridir. Bu nedenle hastaların isteklerinin iyi bir şekilde dinlenmesi ve gerekli analizlerin mutlaka yapılması gerekmektedir. Sonuçtan memnun kalınması için iyi bir planlama ile hastaların isteklerine göre bir burun tasarlanmalıdır. Gerçekleşecek operasyon öncesi hastaların elde edeceği yeni burnun görseli mutlaka hasta ile paylaşılmalıdır. Bu noktada hastaların yüz hatlarına uygun bir burun tasarlanması büyük önem taşımaktadır. Günümüzde estetiğinin yeni trendi doğallığı korumak. Bu doğrultuda küçük dokunuşlarla hem hastaların istekleri yerine getirilir hem de doğal görünümlerinin korunması sağlanır ve oldukça başarılı sonuçlar elde edilir. Hastaların yüz hatlarına uygun bir burun tasarlandığında alınan sonuçlar daha olumlu olmaktadır. Bu sayede ikinci bir revizyon burun estetiği yapılmasına gerek kalmaz.

Burun Estetiğinde Uygulanacak Teknikler

Ameliyatlı ve ameliyatsız teknikler olmak üzere hastaların isteğine göre ve uzmanın önerine göre teknik seçimi yapılmaktadır. Yapılan cerrahi müdahale sonrası iyileşme sürecine dikkat edilmesi gerekmektedir. Ameliyatsız burun estetiği teknikleri ameliyatla yapılan burun estetiklerine yakın sonuçlar sunmaktadır. Ancak ameliyatsız burun estetiği için uygun olunması gerekir. Cerrahi müdahale istemeyenler için ameliyatsız burun estetiği teknikleri tercih edilebilir. İyileşme süresinin daha kısa olması ve kolay uygulanabilir olması nedeniyle yaygın bir şekilde kullanılan ameliyatsız teknikler hastalara yeni bir görünüm sunmaktadır. Hastalar bu sayede günlük yaşantılarından fazla uzak kalmadan burun estetiği yaptırmaktadır. Ameliyatsız burun estetiği tekniklerinin bir avantajı ise başka estetik operasyonlarla kombine bir şekilde gerçekleştirilebilmeleridir. Bu sayede hastalar kısa süre içerisinde hem doğallıklarını koruyabilir hem de görsel açıdan büyük değişimler elde edebilirler.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.