MyBB Arşiv - MyBBArsiv.com

Orjinalini görmek için tıklayınız: Çekmeköy Anakolu
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Çekmeköy Anakolu Hizmetleri

Okul öncesi eğitimin oldukça önemli olduğu günümüzde bilinen bir gerçektir. Çocukların eğitim ve öğretim hayatına başlamadan almış oldukları bu eğitimler ile birlikte eğitim ve öğretim dönemlerine hazır hale gelmesi sağlanıyor. Bu konuda hizmet veren Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. çocukların tüm gelişimlerini yakından takip ederek onları güvenli bir şekilde geleceğe hazırlıyor.

Eğitim İlkeleri

Okul öncesi dönem, uzun hayat yolunda başarının kilit noktası olması açısından büyük önem taşıyor. Çocuklarımızın, araştıran, düşünen, etkili iletişim kuran, bilgi sahibi olmalarını sağlayan ve bir problem karşısında risk almalarını öğreten bir eğitim sistemi ile çocukların gelişimlerine büyük katkılar sağlıyoruz.

Özellikle verilen eğitimlerde çocuklara empati yapmaları öğretilerek adil olmaları konusunda yetiştiriliyorlar. Çocukların birey ve öğrenci olmaları konusunda tek benzersiz ortak özelliklerinin benzersiz olmaları söylenebilir. Her öğrencinin öğrenme süresi ve yeteneğinin birbirinden farklı olduğu bilinen bir gerçektir. İşte verilen eğitimlerde bu özellik göz önünde bulundurularak her öğrenci ayrı ayrı ele alınarak değerlendiriliyor.

Sunulan Eğitim Programları

Öğrencilerin bilişsel ve dil özelliklerini desteklemek maksadıyla çoklu zeka teorisi ele alınarak öğrencilere bu konuda gestalt teorisinin içerdiği algısal örgütleme yasaları öğretiliyor. Bunun yanı sıra Piaget'in öğrenme ve bilişsel gelişim standardı da verilen eğitim programlarından bir başkasını içeriyor. Aynı zamanda tam öğrenme modeli ve yaparak öğrenme ilkeleri konusunda da programlarımız içerisinde eğitimlere yer veriyoruz.

Öğrencilerin bireysel çalışma tekniklerinde başarı elde etmelerinin yanı sıra grup çalışmalarında da yatkınlıklarının ön plana çıkmalarına olanak sağlıyoruz. Böylelikle okul döneminde öğrenciler eğitim öğretim hayatlarında toplu çalışma ilke ve kurallarını öğrenerek eğitim öğretim hayatlarına başlıyorlar.

Eğitim Programları Neye Göre Belirleniyor?

Eğitim programları Milli Eğitim Bakanlığının çoklu zeka müfredatına entegre edilerek veriliyor. Çocukların kendi ilgi ve yeteneklerine göre eğitim programlarına tabi tutulmalarından dolayı öncelikle öğrencilerin ilgi alanları ve yatkın oldukları alanların tespit edilmesi sağlanıyor. Bu tespitler neticesinde öğrenciler başarılı olacakları alanlara yönlendirilerek kendi ilgi ve becerilerine hitap eden programları alıyorlar. Bu da öğrencilerin çok daha kolay bir şekilde verilen eğitimleri öğrendikleri ve kendi yeteneklerini çok daha hızlı bir şekilde geliştirmelerine imkan sağlıyor.

Gelişime Yönelik Etkinlikler

Eğitim hizmetlerimiz içerisinde çocuklara verilen serbest zaman etkinlikleri ile çocukların hem eğlenmeleri hem de öğrenmelerine olanak sağlıyoruz. Bu etkinlikler çocukların kendi ilgi alanlarını değerlendirmeleri açısından önem taşıyor. Serbest zaman etkinliğinde öğrencilere kendi ilgi alan ve yetenekleri konusunda zaman geçirmeleri için bol zaman veriliyor.

Bu süre içerisinde öğrencilerin yapmış oldukları takip edilerek öğrencilerdeki gelişimler yakından takip ediliyor. Bu etkinlik ile birlikte çocuklar diğer çocuklar ile ortak bir çalışma içerisine girerek grup çalışmasına alışmalarına imkan sağlanıyor. Doğruyu yanlış yaparak öğrenme öğrenciler için en sağlıklı öğrenme yöntemi olmasından dolayı öğrencilerin hatalarının farkına varmaları sağlanıyor.

Sanat Etkinlikleri

Her çocuğun yeteneği birbirinden farklılık göstermesinden dolayı, özellikle sanata ilgisi ve yeteneği olan çocuklar için sanat etkinlikleri düzenleniyor. Bu etkinlikler ile birlikte çocukların sanatsal faaliyetlerdeki gelişimleri üst düzeye çıkarılıyor. Enstrüman çalmadan resim yapmaya kadar birçok konuda gelişim göstermelerinden dolayı bu etkinlikler ile birlikte öğrencilerin hayal dünyalarında da büyük bir gelişme görülüyor. Bu etkinliklerde de öğrencilerin yetenek ve ilgi alanları ön planda tutuluyor.

Resim yapmaya yeteneği olan çocukların yanı sıra müzik konusunda yetenekli olanlar ayrı ayrı gruplandırılarak yeteneklerine göre farklı zaman dilimlerinde bu konularda eğitimler veriliyor. Sanat etkinlikleri çocukların normal eğitim öğretim hayatlarında da kendilerini geliştirmeleri açısından bu alanlarda kendilerine bir yol çizmelerini sağlıyor.