MyBB Arşiv - MyBBArsiv.com

Orjinalini görmek için tıklayınız: Yeşil Hosting
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Bizim meşgul hayatımızda, nadiren Biz yaşadığımız küçük daire dışında hiçbir şey dikkat. Haberleri duyuyoruz, ama onları dinlemez. Çevremizdeki objeleri iziyoruz ama onları gerçekten görüyor muyuz? Çoğumuz Kyoto Protokolü hakkında duydum, ama nasıl çoğumuz gerçekten anlamak ve daha da önemlisi hakkında ne olduğunu bakım. Biz iklim değişiklikleri söz, ama biz aslında bu değişimin etkisini fark var mı? Küresel ısınma, buz yaş, doğal felaketler, türlerin soyu tükenmiş.... liste uzun ve çok iyimser değil. Şimdi soru burada çoğu muhtemelen kendinize sormak ' ne benimle ne ilgisi var ve neden bu makale hosting şirketleri için bir inceleme sitesinde yayınlanmıştır? ' İki cevap, bir yön-size kadar her ürün bir fark yaratabilir ve bir barındırma planı satın alma bir dışlama değildir satın beri; ve sırasıyla her barındırma şirketi olup olmadığını onlar yeşil bir olacak kadar.

Bu çabaları, yatırımlar ve değişikliği parçası olma içine adanmışlık bir sürü gerektirir beri Hosting şirketlerin bir çok yeşil yolu gitti. Bu makalede ne tedbirler alınabilir ve nasıl her biri tüm plana katkıda durulacak. Ama başlamadan önce bir ortalama sunucu bir spor aracı (SUV) tüketen 15.68 l/100 km (galon 15 mil) olarak aynı karbon emisyonu üretir ve veri merkezi 30 000 hane eşdeğeri Grid güç alıyor biliyor muydunuz? Aşağıda telafi etmek ve bu emisyonları en aza indirmek için alınabilir birkaç adım vardır.


Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Yenilenebilir enerji kredisi
Yeşil politika entegre karar verdik şirketlerin bir çok, bunu yapmak bu tür seçtiniz. Burada temel fikir bir REC kredi 1000 kWh yenilenebilir bir enerji tesisinden üretilen üretilir. Her şirket, ama satın almak için kaç kredi seçebilirsiniz onlar elektrik tüketimine eşdeğer REC kredileri satın almaya karar verirseniz, o zaman onlar üretilen elektrik kullanarak oluşturmak çevresel ayak izi için telafi var kömür, nükleer güç, doğal gaz gibi yenilenebilir olmayan kaynaklar.

Fayda -ları: yenilenebilir enerji sektörünün geliştirilmesine yardımcı olur, geleneksel fosil yakıt santralleri kullanılarak etkileri minimize, yenilenebilir enerji alanında daha fazla araştırma için fon yardımcı olur

Emisyon azaltma kredileri
Bu krediler bir şirketin ürettiği emisyonlarını azaltarak kazanılır. Bu Roc, NOx, PM (dahil olmak üzere PM10), Co veya Sox emisyonlar en aza indirmek için yollar uygulayarak yapılabilir ne APCD izin ve kuralları tarafından gerekli ötesinde. Bu krediler verildiğinde, onların emisyonlarını telafi etmek için diğer şirketlerinden satın alabilirsiniz.

Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.

Fayda -ları: hava kirliliğini azaltır, sosyal sorumluluk programı için bir işarettir

Rüzgar enerjisi kredileri
Bu krediler REC benzer fikir var, kredi rüzgar çiftliklerinden enerji üretmek için ve şirket ızgara kullanır elektrik telafi etmek için satın alınabilir.

Fayda -ları: Rüzgar çiftliklerinin gelişimine yardımcı olur, şirket çevre sorumlu olduğunu gösterir, bu tür çabalar da müşteriler ve dünyanın her yerinden insanlar için daha iyi, sağlıklı bir ortam sağlamak

Ofisteki çabaları
Bu en önemli önlemler biridir. Muhtemelen en küçük etkisi ile sayılar düşünüldüğünde, ama en önemli şey gösterir-çalışanların zihniyet. Her birimizin çevreden sorumlu ise, daha kolay katkıda bulunmak ve gezegenimizin yaşamak için daha iyi bir yer yapmak olacaktır. Yapılabilir adımlar araçlar (kupa, tabak, vb) kullanarak dahil olmak üzere, kağıt her iki tarafında baskı, çok gereksiz kağıt ton yazdırmak için değil, böylece bir ofis için evden çalışma, e-posta yoluyla iletişim çoğu olan Elektrik çok kullanır, vb.

Fayda -ları: yeşil zihniyet besleyici, kirliliği azaltarak

Optimize yeşil sunucuları ve yeşil veri merkezleri
optimize edilmiş sunucuları kullanarak muazzam bir etkisi olabilir. Dell ve Samsung gibi bazı şirketler barındırma firmalarından kullanılabilecek bu tür sunucular başlatmak. Sadece tür konularda, though, bu sunucular sürekli olarak daha iyi yeni olanlar ile düzenli olarak değiştirilmelidir ve piyasada daha fazla optimize edilmiş kararlar. Burada soğutma sistemi de önemlidir ve dış hava soğutma teknolojisi kullanarak bazı yeşil veri merkezleri uygulamak için seçimdir. Gerek şebekeden güç önemlidir ve Eğer güç yenilenebilir bir kaynaktan, daha sonra veri merkezi daha da yeşil yönelimli olduğunu anma.

Fayda -ları: kirlilik azaltılması, şebeke kullanılan elektrik miktarını azaltarak

Gelecek için ağaçlar
Bu toplumlar bitki ağaçları yardımcı içine tüm faaliyetleri adamıştır kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Etki ve rol ağaçlar bizim ekosistem içine oynamak çok önemli bu girişimi çok iyi izlenmesi ve barındırma şirketlerinden ve desteklenen sadece.

Fayda -ları: karbon emisyonunun etkilerinin azaltılması, ekosistemi korur

greenhost2Yukarıda belirtilen tüm çabalar ve önlemler mali yatırımlar çok gerektirir. Bu yüzden her hosting şirketi yeşil bir politika takip karar verdi. Yeşil haline yatırım yapmaya karar verdiler olanlar, ancak, sadece Hosting planları ile müşterilerine sağlayabilir, ama fırsat gezegenimizin tasarrufu içine bir rol almak. Yeşil yolu seçmiş barındırma şirketlerinin çoğu da sizin için dünya ile yeşil şirket paylaşmak için afiş sağlar.

Her kişi kendi için karar verebilir/kendisi ve kirlilik azaltmak için bir katkı olup olmadığına karar değer. Bu tür adımları saymak için çok küçük bir zihniyet, ne kadar küçük adım olursa olsun, hala doğru yönde. Yeşil vicdan olması göz ardı edilmelidir bir şey değildir, bu motive olmalı ve böylece hepimizin önemli bir değişiklik yapabilirsiniz besleyici