Giriş Yap
x
MyBBArsiv.com - MyBB Arşiv Forumuna Hoşgeldiniz
Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir).
Laplace avatar
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dijital Donusumde Dogru Kilavuz - DTB Digital Transformation


Çevrimdışı  Laplace
#1
Depo Yönetim Sistemleri Nedir?
Bir Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. sisteminin yani WMS'nin en temel görevi, depo operasyonlarındaki tüm ürün ve tüm malların stoklanması, bir depoya giriş ve o depodan çıkış hareketlerinin bilgisayar destekli teknoloji ile takip edilmesi ve yönetilmesidir. Depoya kontrollü malzeme giriş işlemleri, kalite kontrol işlemleri, mal kabul işlemleri, elleçleme işlemleri, adresleme işlemleri, etiketleme işlemleri, yerleştirme işlemleri, ihtiyaç halinde işlevsel transferler yani depolar arası transfer, üretim koltuk ambarı transferi, raf transferleri, kontrollü sevkiyat için toplama işlemleri gibi onlarca işlemin kontrol etmesini ve yönetmesini sağlayan yazılım ve süreçlerdir.

Tedarik Zinciri Nedir?
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir., ürünlerin veya hizmetlerin ürün yaşam döngü gibi süreçlerini kapsayan ve bu ürünlerin hammaddeden yola çıkıp en son müşterinin eline ulaşana kadar geçen tüm operasyonların, bilgi akışının sürecinin, fiziksel dağıtımının ve ürünün alışverişin bütününü içeren sisteme denilmektedir. Mal veya hizmetlerin ürünlerinin tedarik aşamasından, ürünlerin üretimine ve ürünlerin nihai tüketiciye ulaşmasına kadar birbirini en iyi şekilde izleyen tüm halkaları en geniş şekilde kapsar. İş süreçleri kısmında bakıldığında, tedarik zinciri; satış süreci kısımlarını, üretim kısımlarını, envanter yönetimini, malzeme temini kısmını, dağıtım operasyonunu, tedarik kısmını, satış tahmini hesaplamaları ve müşteri hizmetleri gibi pek çok alanı kapsamaktadır.

Dijital Dönüşüm Nedir?
Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir., günümüzde dünyamızda hızla gelişen en yeni bilgi ve iletişim teknolojilerinin sunduğu tüm imkanlar ve bu süre zarfında değişen toplumsal ihtiyaçlar doğrultusunda, yapılan veya oluşturulan organizasyonların daha etkin daha verimli bir şekilde hizmet vermek ve sonrasonda oluşan faydalanıcı memnuniyeti en iyi şekilde sağlamak üzere insan, iş süreçleri kısmında ve teknoloji unsurlarında gerçekleştirdiği tüm ve bütüncül en yeni dönüşümdür. DTB Digital Transformation olarak, müşterilerimizdeki ürettikleri veya pazarladıkları işlerin yeni teknoloji ve yeni modern metotlarla, oluşacak olan maliyetleri en aza düşürecek şekilde dijital ortama aktarılmasını hedefleriz. 

Üretim Otomasyonu Nedir?
Herhangi bir ürünün veya hizmetin üretim aşamasında insanlar tarafından oluşan veya oluşacak hataları ortadan kaldırmak ve de üretimde sürekliliği tam anlamıyla sağlayabilmek adına gerçekleştirilen çalışmalara en genel şekliyle Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir. denir. Hammadde kullanımı kısmından da önem taşıyan bu otomasyon sistemleri hem eksik hem de fazla hammadde kullanımını en iyi şekilde engelleyebiliyor. Bu sayede istenen ve planlana tipte ürünlerin imal ve üretilmesine olanak tanıyor. Bir anlamda da üretimde hatasız kaliteli bir ürün üretebilme amacının gerçekleşmesi ve hatasız kaliteli bir üretim yapabilme adına yapılan bu çalışmaların da üretim otomasyonu nedir sorusuna güzel bir yanıt olabileceğini söyleyebiliriz. Bu otomasyon sistemleri kapsamında üretimle ilgili tüm raporlara da anlık olarak ulaşabilmek bu sistemler ile mümkündür. Sizde tüm bu otomasyon sistemleri için sitemize girebilirsiniz.
Ara
Cevapla
 


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Steam Random Key için doğru adres Laplace 0 24 21.06.2019, Saat:14:58
Son Yorum: Laplace
  Artık istediğiniz herşeyi kaliteli ve doğru bir şekilde indirmeye ne dersiniz? Laplace 0 47 08.05.2019, Saat:13:28
Son Yorum: Laplace
  Arkadaş Edinmek İçin En Doğru Yer Laplace 0 50 30.04.2019, Saat:22:27
Son Yorum: Laplace
  Kaliteli Siteler Arıyorsanız Doğru Yerdesiniz Laplace 0 53 30.04.2019, Saat:22:15
Son Yorum: Laplace
  Dijital Baskı Burada skirubo 0 47 29.04.2019, Saat:19:31
Son Yorum: skiruboKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Sponsor Reklam
© 2016 MyBBArsiv.com powered by ReDMaD.org


Web sitemiz dahilindeki tüm sayfalar, bu sayfaları gösteren tüm ekranlar ve içerdiği her türlü bilgi ve bağlı materyal, yerleşim ve öğeler, (çözüm ortaklarının logoları ve yasal hakları hariç) ReDMaD.org'a aittir. Yazılı izin olmaksızın ve kaynak belirtilmedikçe, (Kaynak göstererek alıntı yapılabilir.) kopyalanamaz ya da yayınlanamaz. ReDMaD.org sitesindeki içerik-ler 5070 sayılı kanun kapsamında dijital zaman damgasıyla ve DMCA tarafından korunmaktadır. Tüm hakları, (insafiyet ile) saklıdır.